SEKRETNE ŻYCIE PIOSENKI – podcast

 

Zapraszam Was do mojego piosenkowego obserwatorium.

Sekretne Życie Piosenki to kiedyś blog, a teraz PODCAST powstały w oparciu o prowadzoną przeze mnie audycję na antenie Radia Opole. W rozmowach z artystami i autorami zagłębiamy się w sekretne życie piosenek, niczym w programie przyrodniczym… muzycznie, filozoficznie, życiowo… twórczo.

Znajdziecie tu fragmenty audycji i rozmów z autorami piosenek lub twórcami miejsc, w których żyje piosenka.


ZAGI (czyli Natalia Wrzosińska) to autorka piosenek, wokalistka, kompozytorka, menedżerka, producentka, graficzka, właścicielka wytwórni muzycznej… kobieta orkiestra, która tworzy piosenki od najmłodszych swoich lat.
Posłuchajcie czym była jej pandemiczna „Po domu tour” 2020 i co wyniknęło z akcji live tworzenia piosenek wspólnie z słuchaczami.
[Ten odcinek podcastu stanowi fragment audycji wyemitowanej na antenie Radia Opole w dniu 06.04.2021]

Tańka Szafraniec to autorka piosenek i doświadczona wokalistka, która wydała właśnie swoją pierwszą autorską płytę „Mozaika”.
Posłuchajcie kobiecych piosenek Tańki, oraz rozmowy o przekonywaniu się artysty do tego, że to, co przeżywa i tworzy jest wartościowe, o tym, jak pogodzić się ze swoim zróżnicowaniem oraz o tworzeniu w gronie rodzinnym 🙂
[Ten odcinek podcastu stanowi fragment audycji wyemitowanej na antenie Radia Opole w dniu 24.09.2021]

Asia Nawojska to autorka piosenek, wokalistka, pianistka, eksperymentująca z dźwiękami i słowem, tworząca swoimi piosenkami prawdziwie magiczny klimat.  Oto nasza magiczna rozmowa – o obserwowaniu świata, opowiadaniu historii, miłości do matki Ziemi, inspiracjach, które malują palcem na szkle… i układaniu tego wszystkiego w piosenki. Zapraszamy 🙂
[Ten odcinek podcastu stanowi fragment audycji wyemitowanej na antenie Radia Opole w dniu 13.08.2021]