Piosenki pisane dla innych artystów i projektów muzycznych.

„ŚPIEWAMY W JĘZYKU POKOJU”

Piosenka powstała w ramach projektu zrealizowanego przez Fundację Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu, sfinansowanego z budżetu Miasta Opola. Zaśpiewały ją w trzech językach dzieci narodowości polskiej, ukraińskiej i niemieckiej.
Słowa: Basia Beuth
Muzyka: Basia Beuth, Dalibor M. Drčelić, Kuba Mitoraj
Instrumenty: Jakub Mitoraj, Michał Maliński, Dalibor Drčelić
Produkcja muzyczna: Jakub Mitoraj
Miks, mastering: Marcin Szwajcer
Wideo: Krzysztof Jarota, Filip Kobylański

„SZEPTEM”

Tekst stworzony wspólnie z Michałem Boberem, na jego autorską płytę. Piosenka miała swoją publiczna premierę w marcu 2022, podczas koncertu „Opole Dla Ukrainy”.

„ZATRZYMAĆ CZAS”

Pierwsza opublikowana piosenka, której tekst napisałam dla Michała Bobera, do muzyki stworzonej przez niego wspólnie z zespołem.

„CUDA” – świąteczna piosenka Radia Opole

„Cuda” to piosenka napisana przeze mnie w 2018 r. dla Radia Opole. W nagraniu wzięli udział Paweł Kaliciński, Łukasz Chomiak, Mateusz Pilot i Grzegorz Łyga. Zaśpiewały: Natalia Kryjom, Magdalena MEG Krzemień, Sabina Golanowska, Kamila Dauksz i Basia Beuth oraz inni pracownicy Radia Opole.

„Szklanka Czystej” 😉

Piosenka napisana specjalnie dla wrocławskiego zespołu „Pomysły Znalezione w Trawie” 🙂 do muzyki, której autorem jest lider zespołu – Tadeusz Antoniak.

Dziecięca piosenka o OPOLU

Piosenka „WOLĘ OPOLE” powstała we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom i Rodzinie HORYZONT z okazji 800-lecia Opola. Projekt zainspirowany został pomysłem Stowarzyszenia MAMY z OPOLA.

Słowa i muzyka: Basia Beuth
W nagraniu udział wzięli:
Gitara akustyczna – Paweł Kaliciński
Gitara basowa – Dalibor Drčelić
Perkusja – Jarosław Korzonek
Wokale – dzieci z Opola 🙂